Ile kalorii ma orzech włoski?

Fakt, że wszystkie orzechy są bardzo kaloryczne nie jest tajemnicą dla nikogo, kto kiedykolwiek był na diecie. Pięć orzechów włoskich średniej wielkości to taka sama dawka kalorii, co pączek czy ciastko z kremem. Mimo to lekarze zalecają ich regularne spożycie. Dlaczego? Najważniejszą kwestią jest skład orzechów włoskich. Są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, liczne witaminy, cynk, miedź, wapń, fosfor i potas. I bez wątpienia orzech włoski kalorie również posiada w dużej dawce. Jednak długa lista minerałów i witamin sprawia, że każdy dietetyk stara się wpleść orzechy włoskie w dietę swoich pacjentów.

 

654 kalorie w stu gramach- tyle mają ich orzechy włoskie, nie zmienia to jednak faktu, że kilka drobno pokrojonych orzechów dodanych do porannej owsianki, nie spowoduje pogorszenia sylwetki, za to pomoże dobrze rozpocząć dzień.
Szczególną uwagę na orzechy włoskie powinni zwrócić rodzice dzieci, mających problemy z koncentracją bądź zapamiętywaniem. Udowodniono, że kilka orzechów dziennie poprawia pracę mózgu, pomaga lepiej się skupić na wykonywanych obowiązkach i wspiera ogólny rozwój młodego człowieka. Te cechy na pewno przydadzą się również osobom pracującym umysłowo czy takim, których praca wymaga ciągłego skupienia. Wśród nich możemy wymienić na przykład kierowców czy operatorów maszyn.
Kaloryczność orzechów włoskich chętnie wykorzystują również sportowcy i osoby pracujące fizycznie. Nasycone kwasy tłuszczowe w nich zawarte poprawiają pracę układu krążenia, oraz zapobiegają tworzeniu zakrzepów. Wysoka zawartość kalorii, to duża dawka zdrowej energii, przydatnej w codziennym funkcjonowaniu.