Sudoku nieregularne – wariant dla doświadczonych graczy

Istnieje wiele różnych sposobów rozrywki. Idealnie jest, kiedy relaksujemy się i przy tym możemy stymulować swój umysł. Taką możliwość daje nam wszystkim niezwykle popularna logiczna łamigłówka, która daje ludziom wiele frajdy od ponad 40 lat temu. Sudoku kojarzone jest z Japonią, lecz pierwowzór tej gry swój rodowód ma w USA. Ten rodzaj rozrywki ma na całym świecie wielu entuzjastów. Stale też przybywa osób, które interesują się tym rozwiązaniem. Jeśli dotąd nie mieliśmy zbyt wiele wspólnego z taką formą rozrywki, to warto doczytać niniejszy tekst do końca.

Zasady sudoku

W podstawowej wersji gra polega na tym, aby na diagramie z kratek 9 x 9 kratek plus dodatkowo 9 wewnętrznych kwadratów, wpisywać cyfry z przedziału 1-9. Należy je ustawić tak, aby w rzędach, kolumnach i małym kwadracie zostało ulokowane wszystkie 9 cyfr. Należy pamiętać, że nie można pozostawiać pustych miejsc oraz nie wolno powtarzać cyfr. Chociaż nawet w tej podstawowej wersji pojawiają się naprawdę skomplikowane poziomy wymagające sporo czasu, to jednak i tak można spotkać trudniejsze warianty.

Inne wersje sudoku

Wśród tych trudniejszych odmian szczególnie warto się przyjrzeć zwłaszcza jednej. Chodzi tu mianowicie o sudoku nieregularne. Czym wyróżnia się wspomniana wersja? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Wciąż w tej odmianie mamy ten sam diagram 9×9, lecz jest on podzielony na nieregularne figury. Bezustannie są te same zasady jak w klasycznym sudoku. Sama budowa diagramu nadaje grze świeżości i ją nieco utrudnia. Tym samy jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich bardziej zaawansowanych zwolenników tej rozrywki.