Gdzie szukać zagubionych rzeczy w Białymstoku?

Czasem przez roztargnienie, czasem przez pośpiech, ale zawsze niezamierzenie i niecelowo. Chyba każdemu zdarzyło się przynajmniej raz w życiu coś zgubić. Nic strasznego, jeśli zgubiona rzecz miała małą wartość i łatwo można ją zastąpić inną. Jednak prawdziwy dramat rozgrywa się, gdy zgubione zostanie coś wartościowego, czy to ze względu na wysoką wartość pieniężną, czy też z uwagi na łączący ją z człowiekiem sentyment. Gdy ogarnie kogoś ogromna nieuwaga, zgubić można też portfel lub telefon. Są to chyba najbardziej dotkliwe zguby. Jak postąpić w przypadku zgubienia czegoś wartościowego?

W pierwszej kolejności należy prześledzić trasę, którą się podążało i sprawdzić miejsca, w których się było. Jeśli coś zostało zgubione w sklepie lub w jakimś lokalu w Białymstoku, bardzo prawdopodobne jest, że ktoś to znalazł i oddał w opiekę obsłudze danego miejsca. Takie miejsca często potem wywieszają na drzwiach kartki z informacją o znalezionej zgubie. Kolejną rzeczą, jaką możemy robić, jest wywieszenie w okolicy ogłoszeń o zaginionej rzeczy. Najlepiej wtedy podać też informację o przewidzianej nagrodzie. To bardziej zmotywuje i zaangażuje osoby postronne w poszukiwania i zwracanie uwagi na szczegóły krajobrazu.

Warto umieścić ogłoszenia również na wszelkich możliwych portalach w internecie. Czy to strony z ogłoszeniami, czy portale społecznościowe, warto napisać o zgubie w każdym z tych miejsc. Ważne też, by dokładnie je przeglądać, gdyż zdarza się, że osoba, która odnalazła zgubę, sama umieszcza w internecie ogłoszenie na ten temat, chcąc odnaleźć właściciela. Informacją o tym, że coś znaleziono Białystok chętnie się dzieli.